کار با دیتابیس در ASP Core 2 MVC

19,000 تومان

مشخصات دوره
زمان 113 دقیقه
تعداد 15
کیفیت 720
فرمت MP4
حجم 185 مگابایت
تعداد فروش 22

در این دوره ی آموزشی با استفاده از Entity Framework core 2.0 و تکنیک Code First چهار عملیات ایجاد ، حذف ، ویرایش و حذف اطلاعات در دیتابیس را در یک پروژه ی ASP Core 2.0 MVC پیاده می کنیم. 

این دوره ی آموزشی به صورت گام به گام شما را با تمامی مراحل ایجاد دیتابیس با تکنیک Code First در ASP Core آشنا می کند. ابتدا یک دیتابیس ایجاد می کنیم و سپس با Migrations در EF Core یک جدول به آن اضافه می کنیم. سپس امکان ایجاد رکورد جدید را با پیاده سازی یک فرم ساده به پروژه اضافه می کنیم. در ادامه صفحات "جزئیات" و ویرایش و حذف را یک به یک پیاده می کنیم و به طور کامل در مورد تکنیکهای این بخش صحبت می کنیم. در ویدیوی آخر ابتدا با روش اضافه کردن چند رکورد همزمان آشنا می شویم و فیلد جدید به دیتابیس جاری اضافه می کنیم تا روش تغییر و بروز رسانی در در دیتابیس را مرور کرده باشیم. 

در طی این دوره به مفاهیمی چون Dependency Injection و Logging در ASP Core می پردازیم. همچنین نگاهی به قوانین HTTP و دیتابیس Sqlite می اندازیم. همه ی پروژه از صفر درون VSCode پیاده میشود و از دستورات CLI در دات نت کور در کنار دستورات خط فرمان EF استفاده می شود. همچنین در این پروژه از Tag Helper ها استفاده شده و نحوه ی کار و پیاده سازی آنها به طور مفصل بحث شده است. 

 

 1. ایجاد پروژه و آشنایی با Global.json
 2. آشنایی با VSCode
 3. آشنایی با الگوی MVC و Routing
 4. آموزش کار با View ها و Layout ها
 5. نمایش لیست در یک ویو
 6. آموزش ایجاد DbContext با Code First
 7. ایجاد دیتابیس Sqlite
 8. ایجاد جدول در دیتابیس و آموزش کار با Migrations
 9. آموزش Action مربوط ایجاد رکورد و ساخت فرم در ASP Core
 10. کار با Logger و آشنایی با تزریق وابستگی در ASP Core
 11. تزریق DbContext به Controller و ذخیره سازی اطلاعات
 12. ایجاد صفحه ی Details 
 13. ایجاد صفحه ی ویرایش یا Edit
 14. ایجاد عملیات حذف در ASP Core
 15. تکمیل پروژه و اضافه کردن فیلد جدید با Tag Helper

خرید برگشت