آموزش Microservice

499,000 تومان

مشخصات دوره
زمان 707 دقیقه
تعداد 90
کیفیت 720
فرمت MP4
حجم 1700 مگابایت

دوره آموزشی مبانی برنامه نویسی میکروسرویس در ASP NET Core

در این دوره با مباحث اصلی توسعه اپلیکیشن های توزیع شده و میکرو سرویس ها آشنا میشوید. 

فصل اول به آموزش تعاریف و مفاهیم کلی سیستم های Distributed و میکروسرویس ها می پردازد یا یک دید کلی نسبت به طراحی این نو سیستم ها پیدا کنید. 

در فصل دوم به آموزش gRPC در ASP NET Core می پردازیم. با نحوه بکار گیری Protocol Buffer در دات نت و برقرار ارتباط بین سرویس ها از طریق gRPC آشنا میشوید. نحوه استریم کردن فایل و دیتا از کلاینت به سرور و از سرور به کلاینت و همچنین نحوه پیاده سازی استریم دو طرفه در ASP NET Core آموزش داده میشود. 

در فصل سوم به آموزش کار با دیتابیس Redis می پردازیم و تکنیک های کش با کمک این دیتابیس را بررسی می کنیم. نحوه نصب و تنظیم دیتابیس Redis و همچنین انواه داده های Redis و نحوه ذخیره سازی و بازیابی اطلاعات کش شده در یک پروژه ASP NET Core آموزش داده می شود. 

در فصل چهارم به آموزش RabbiMQ می پردازیم. این ابزار برای ارسال پیام و برقرار ارتباط بین سرویس ها مورد استفاده قرار میگیرد. نحوه نصب و راه اندازی RabbitMQ و نحوه برقرار ارتباط با آن از طریق ASP NET Core آموزش داده میشود. در ادامه انواع روشهای ارسال پیام در RabbitMQ بررسی میشود و در یک پروژه دمو پیاده میشود. 

در فصل پنجم به معرفی قابلیت های مهم و کاربری ASP NET Core می پردازیم نحوه استفاده از  Health Checks و Background Service آموزش داده میشود. و چگونه استفاده از HttClient و روش های بهینه سازی آن بررسی می کنیم. 

در فصل ششم یک پروژه دمو با کمک همه ابزار معرفی شده پیاده می کنیم و تلاش می کنیم بدون استفاده از کتابخانه های دیگر به صورت خام ابزاری مثل لوگ و مانیتورینگ و کنترل سلامت سرویس ها را پیاده کنیم. 

 

فصل اول - معرفی و مقدمه

فصل دوم - آموزش gRPC در ASP NET Core

فصل سوم - آموزش Redis در ASP NET Core

فصل چهارم - آموزش RabbitMQ در ASP NET Core

فصل پنجم - آموزش امکانات پیشرفته ASP NET Core در زمینه میکرو سرویسها

فصل ششم - پروژه دمو


خرید برگشت