آموزش Vue و MongoDb در ASP NET Core

99,000 تومان

مشخصات دوره
زمان 115 دقیقه
تعداد 17
کیفیت 720
فرمت MP4
حجم 315 مگابایت

اگر می خواهید خیلی سریع و ساده با ابزاری مثل MongoDb و ASP.NET Core Web API و Vue.js آشنا شوید و نحوه پیاده کردن یک اپ تک صفحه ای در محیط وب را فرا بگیرید این دوره مناسب شماست.

در این دوره به آموزش پیاده سازی یک اپ تک صفحه ای با استفاده از Vue.js و دیتابیس MongoDb در ASP NET Core می پردازیم. با استفاده از Web API و AJAX اطلاعات را از سرور دریافت می کنیم. ویرایش و حذف و نمایش اطلاعات با کمک Vuejs پیاده می کنیم.

سادگی استفاده از دیتابیس های NoSQL باعث شده است این نوع دیتابیس ها بیشتر و بیشتر در پروژه های وب مورد استفاده قرار بگیرند. دیتابیس MongoDb یک دیتابیس NoSQL از نوع سند محور (Document-Based) است که امکانات زیادی برای ذخیره و بازیابی دیتا دارد. در این دوره نحوه نصب و کار با Shell در این دیتابیس شرح داده میشود همچنین نحوه ذخیره چهار عمل اصلی CRUD با کمک #C و MongoClient آموزش داده میشود.

در بسیاری از موارد دانستن نحوه ذخیره شدن چهار عمل Create , Read, Update و Delete میتواند بیشتر نیاز شما را برای کار یک دیتابیس یا تکنولوژی خاص برطرف کند. برای پیاده کردن این مکانیزم ها از ASP NET Core 3.1 و قابلیت Web API استفاده می کنیم. با استفاده از اتریبیوت ApiController یک سرویس API بر اساس REST پیاده می کنیم و انواع متدهای HTTP شامل GET, POST, PUT و DELETE را در آن بکار می گیریم. 

برای کار با Web API و تست آن خوب است با ابزاری مثل Fiddler یا Insomnia آشنا باشید. با کمک این ابزار می توانید داده های خود را بدون کد نویسی به سرور ارسال و دریافت کنید تا از درستی آن مطمئن شوید. در این دوره با نحوه کار این ابزار و روشهای تست API آشنا می شوید.

فریم ورک Vue.js از رقیبان اصلی Angular و React به شمار میرود و هر روز توسعه دهندگان بیشتری از آن برای پیاده سازی رابط کاربری استفاده می کنند. نسبت به سایر فریم ورکهای Front-End ساده تر است و به راحتی می توانید با کمک این دوره آموزشی با نحوه پیاده سازی و استفاده از آن در محیط ASP.NET Core آشنا شوید. در این دوره به آموزش نحوه پیاده سازی AJAX و کار با Content-Negotiation می پردازیم و سپس داده های خود را با کمک JSON از کلاینت به سرور و بر عکس منتقل می کنیم. قابلیت Two-Way دیتا بایند را برای بروز رسانی اطلاعات صفحه بکار می گیریم.

 

 1. معرفی دوره
 2. آشنایی با MongoDb
 3. آموزش کار با Shell در MongoDb
 4. شروع به کار با MongoClient در ASP NET Core
 5. تعریف کلید و استفاده از BsonId در MongoClient
 6. پیاده کردن عملیات "ایجاد" در Web API و MongoDb و تست آن را Insomnia و Fiddler
 7. نصب Vuejs
 8. شروع به کار با Vuejs
 9. دانلود آرایه اطلاعات با AJAX در Vuejs
 10. نمایش اطلاعات در جدول با Vuejs
 11. ایجاد رکورد جدید با Vuejs
 12. ارسال POST با AJAX و ثبت اطلاعات در MongoDb با Web API
 13. کار با Toastr جهت نمایش نوتیفیکیشن
 14. پیاده سازی عملیات حذف با Vuejs
 15. پیاده سازی عملیات ویرایش با Vuejs
 16. پاکسازی و اضافه کردن عملیات کنسل
 17. جمع بندی

خرید برگشت